Kolejny dzień, kolejny Satoshi Nakamoto

Niektórzy ludzie zbaczają z drogi, by kłamać. Wydaje się, że tak jest w przypadku Joerga Molta, który, według powiązanego z nim konta na Twitterze, jest jednym ze współzałożycieli Bitcoina. Po Craig’u Wright’u i całym cyrku medialnym, który stworzył, gdy przedstawił się jako Satoshi, próba Molta wydaje się o wiele mniej wiarygodna. To nie powstrzymało go od próby uczynienia tego bardziej wiarygodnym. Molt oświadczył, że jest współzałożycielem Bitcoinja, wychodząc z szeroko rozpowszechnionego założenia, że za stworzeniem Bitcoina stoi grupa ludzi i że żadna jednostka nie mogła stworzyć Bitcoina samodzielnie. Mimo to, jego twierdzenie jest dość bezpodstawne i było przedmiotem niedawnego oburzenia ze strony innych członków wspólnoty.

Podszywając się jako Satoshi i doradca inwestycyjny
Molt nie dostarczył żadnego dowodu. Jego próba podszycia się pod twórcę Bitcoina jest tak ogromna, że twierdzi on również, iż wszystkie jego tweety to porady inwestycyjne. To wskazuje na niezwykle niewyszukany schemat, aby rościć sobie prawo do autorytetu jako twórca Bitcoina, aby następnie wciągnąć ludzi w oszustwa i różne programy używając nazwy szlachetnej postaci, która pozostawiła nam ten dar w postaci internetowego złota.

Kenneth Bosak wzywa Joerg’a Molt Out’a do wystąpienia publicznego


To pewnie dlatego Kenneth Bosak publicznie wezwał Molta. Używając swojego konta na Twitterze, Bosak zamieścił nagranie wideo z konfrontacji, którą wywołał z Moltem, nazywając go oszustem Kłótnia słowna nie wydaje się eskalować.

Chociaż Bosak nie ma żadnych dowodów na to, że Molt jest oszustem, to można bezpiecznie powiedzieć, że ciężar ukazania dowodów spoczywa na Molcie. Nie można po prostu chodzić i mówić ludziom, że jest się kimś, kim się nie jest i oczekiwać, że każdy to zaakceptuje

Miejmy nadzieję, że afera ta niedlugo sie skończy, a my wrócimy do świata, w którym będziemy mogli dyskutować o bardziej istotnych sprawachj. Po Craigu Wrighcie i całym tym dyskomforcie, jaki spowodował, nadszedł czas, aby ludzie skupili się na tym, co naprawdę ma znaczenie. Tożsamość Satoshi Nakamoto jest w tym momencie całkowicie pozbawiona znaczenia dla przyszłości Bitcoina i prawdopodobnie dlatego Satoshi zdecydował się zniknąć z prwszego planu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *