Co to jest Bitcoin i jak działa?

Bitcoin (BTC) był pierwszą kryptowalutą. Stworzony w 2009 roku, jest najdroższą kryptowalutą na świecie i jest już akceptowany przez tysiące sprzedawców na całym świecie.

Bitcoin został stworzony przez Satoshi Nakamoto i ma na celu zmianę sposobu myślenia o pieniądzach. Duża część wolumenu BTC pochodziła od osób korzystających z Silk Road (darkwebowej nielegalnej strony handlowej) i gier hazardowych online.

Bitcoin można najprościej opisać jako “zdecentralizowaną cyfrową walutę”. Oznacza to, że o ile Bitcoin można opisać jako “pieniądz internetowy”, to jest to bardziej pieniądz elektroniczny, który nie jest drukowany, nie może być umieszczony w banku i jest wydobywany przez ludzi zwanych górnikami. Bitcoiny są produkowane za pomocą oprogramowania i technologii, a każda pojedyncza transakcja z udziałem Bitcoina jest rejestrowana w otwartej księdze online znanej jako Blockchain.

Jak powstał bitcoin?

Pomysł pochodzi od dewelopera o nazwisku Satoshi Nakamoto, który wyprodukował oryginaly “biały papier” Bitcoina opisujący matematykę stojącą za walutą, która jest całkowicie elektroniczna i niezależna od jakichkolwiek banków, rządów itp. Rzeczywista nazwa i tożsamość Satoshi Nakamoto jest nieznana, ale jego wpływ jest z pewnością odczuwalny w świecie kryptowalut. Małe części bitcoina nazywane są Satoshi.

Skąd pochodzą Bitcoiny?

Nie od rządu, to na pewno. Nie są drukowane jak dolary czy euro.Bitcoiny są wydobywane przez górników weryfikujących transakcje dokonane w sieci blockchain przy pomocy swoich komputerów i otrzymują oni za to nowe Bitcoiny w nagrodę. Wydobycie było procesem, który można było przeprowadzić we własnym domu, teraz jednak stało się ono dużo trudniejsze i potrzeba naprawdę silnych maszyn, aby wydobywac bitcoin.

Czy bitcoin jest legalny?

Ponieważ za Bitcoinem nie stoi żaden oficjalny organ zarządzający, zawsze pojawiają się pytania o jego legalność. Biorąc pod uwagę, że jest to nowa technologia, regulacja jest nadal w toku, ale aby odpowiedzieć na pytanie, czy Bitcoin jest legalny – odpowiedź brzmi tak… w zależności od tego, jak go używasz. Jeśli znasz sprawę Silk Roada i powód, dla którego osobowość Bitcoina Charlie Shrem jest obecnie w więzieniu, to wiesz, że istnieją sposoby, aby Bitcoin był używany nielegalnie. Jednak normalne codzienne korzystanie z Bitcoin jest legalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *