Bitcoin vs Bitcoin Cash: Podobieństwa i różnice

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawic zarówno nowym użytkownikom kryptowalut jak i tym doświadczonym różnice pobiędzy dwoma bratnimi kryptowalutami jakimi są Bitcoin oraz Bitcoin Cash. Pod spodem znajdziecie listę podobieństw tych bliźniaczych walut, a także pokóażemy wam różnice pomiędzy nimi. Tak więc zaczynamy!

  • Marketing – Na tym poziomie nowicjuszom łatwo jest pomylić BTC i BCH, ponieważ mają one prawie identyczne logo. Pomocne powinny być różne symbole. Doświadczeni użytkownicy kryptowalut mogą od razu odróżnić je od siebie.
  • Górnictwo – Ponieważ zarówno BTC jak i BCH korzystają z algorytmu SHA 256, rywalizują o zasoby górnicze. Jest to szczególnie problematyczne, ponieważ trudności górnicze w BTC dostosowują się co 2016 bloków, podczas gdy w BCH dostosowują się do każdego bloku.gdy trudnośc wydobycia BCH, jest zmianiana co każdy blok.
  • Network Effect – Biorąc pod uwagę, że BCH jest rozwidleniem BTC, wszyscy posiadacze Bitcoinów do 1 sierpnia 2017 r. mieli możliwość otrzymania takiej samej ilosci BCH ile posiadali bitcoinów w sowim portfelu. W związku z tym Bitcoin Cash od początku posiada bardzo dużo użytkowników

Dzięki podobieństwom dodanie BCH do giełd czy portfeli było bardzo proste

Różnice między Bitcoin Cash a Bitcoin

Implikacje różnic między BTC i BCH mogą nie być tak dobrze znane wśród użytkowników kryptowalut, jednak są one bardzo ważne.

  • Bloki 8mb na BCH pozwalają na dodanie większej ilości transakcji do każdego bloku, chociaż SegWit, poprzez przeniesienie podpisów z bloków, daje również BTC możliwość dodawania większej ilości transakcji do każdego z nich bez zwiększania jego rozmiaru
  • Pomimo tego, że próg 8mb pozwala na dodanie większej ilości transakcji na jednym bloku, to sprawia on, że uruchomienie węzła jest droższe – potrzebna jest większa moc obliczeniowa – co budzi wątpliwości co do stopnia decentralizacji BCH.
  • Nieprzyjęcie SegWit na BCH oznacza również, że ci, którzy mogą wdrożyć ASIC Boost, będą prowadzili eksploatację górniczą, która jest o około 25% wydajniejsza, co może spowodować wykluczenie innych górników z działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *